BAKLANCSOS ATOM KUPA
EREDMÉNY ÉRTESÍTŐ

 

Úgy gondolom, sokan vágytak már egy kis jó mozgásra a hosszú telet követően. Talán ennek köszönhetően, talán, mert korábbi versenyeink sem voltak olyan rosszak, idén is szép számmal tiszteltétek meg versenyünket. A pályakitűzést még csodálatos időben végezhettük, a verseny napjára azonban elromlott az "idő", ami leginkább a C kategória létszámára hatott kedvezőtlenül.

Az öt kategóriában végül 65 csapat 181 versenyzője vágott neki a távoknak.

Remélem, senki sem vette személyes kiszúrásnak az egyes feladatokat, melyeket igyekeztünk érdekesre kitalálni, hiszen ez verseny volt, s nekünk döntenünk kellett, kik a jók közül (ezen a napon, ezen a versenyen!) a legjobbak.

Bár voltak megjegyzések a feladatokhoz, óvás a versenybizottsághoz nem érkezett. Úgy érzem, minden kétkedőt sikerült meggyőzni értékelésünk elfogadhatóságáról. /Esetenként sokan közületek másképp' látták (elsőre), "szemszög-változtatáshoz" emlékezetetekbe idézem, majdnem minden résztvevő valamikor szintén rendez versenyt./

Íme a feladatokhoz a mi megjegyzéseink:

A feladatok közül a legtöbben a szintmenetet hibázták el, mely szerintem sem volt könnyű. A verseny másnapján a terepet ismét bejárva megállapítottam, jól volt kitűzve a feladat.

Többen - számomra meglepően sokan - hibáztak az itinernél. E feladat korrektségét nem is vitatta senki.

A szerkesztett pontnál a számított időt ez évben is sokan csak késve írták be és ezért a korábbi évekhez hasonlóan 60 hp-ot kaptak. Tarthattok ezért túl szigorúnak minket, de következetlennek semmiképp' ...

Az irányfésűnél az "ellenfésűt" kevesen vették le, összességében egész' jó célzóvizet használtatok.

A távolságmérésben viszont érdekes módon néhány csapat egészen mellé lőtt, nem tudom, miért.

Idén a C kategória pályáját is tanulságossá tettük: most már biztos' minden résztvevő tudni fogja többek között, mit is jelent a jellegfa...

Bízom benne, hogy aki eljött, az jól érezte magát minden külső tényező ellenére. Tudom, hogy igazán szépnek a győzteseknek látszott március 11., de mi rendezők örömmel láttuk azt is, ahogy a verseny után leültetek a cserépkályha körül egymással beszélgetni. Én személy szerint ezt a baráti hangulatot, a versenytársakkal történő beszélgetéseket tartom versenyünk legnagyobb sikerének.

A mintegy 30 fős rendezői stábnak ezúton is megköszönöm segítségét, nélkülük nem sikerült volna ezt a hangulatot biztosítanunk. Az pedig, hogy a verseny előtt 5 nappal kaptuk az első használható térképet és mégis - a ti értékelésetek alapján - egész jó kis pályákat sikerült összehoznunk, az öt pályakitűző vitathatatlan érdeme.

És akkor itt következzenek az eredménytáblázatok, melyek magukért beszélnek. Kiegészítő információként annyit, hogy a csapatok hiba pontszámainál a felső sorban a feladathiba, az alsóban az időhiba pontszámai találhatóak.

Sok szeretettel várunk mindenkit jövőre is. Gyertek el 2001. március 17-én ugyanerre a vidékre és próbáljatok meg (ismét) győzni.

Paks, 2000. március 21.

Jakab Albert

A kategória

Helye-
zés
Csapat/Egyesület Csapattagok Ellenőrző pontok, feladat- és idő-hibapontok Összes
hiba-
pont
Orszá-
gos
pont
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16
1. PITE Bota J., Márton Z. Kovács I.             30   30               60 0
PITE                                    
2. DÉLÁSZ Tari Z., Rácz L. Várkonyi T.   5         30 30 2               94 2
Elektromos SE Szeged               5           2   20    
3. Erőterv Mórocz I. Deme K.   5           30 17           30   104 3
Erőterv       12       10                    
4. Csúcsrajárók Simon P., Marosi M. Nagy R.             30 30 11       30       118 4
Kékes TE               5   12                
5. Zöldpont Fodor P., Koch E. Tamás E.   25         60   4           30   189 5
Zöldpont ÉK               60   10                
6. Kinizsi Encián-2 Kovalik G. Bölsei T.   15       60   30 17               206 6
Kinizsi TE               60   14       10        
7. TOTOYA Serestey Á. Harsányi R.   5       60 30   11   60           208 7
Pecsétnyelők TE       4       10   28                
8. Hegyisport Horváth T. R., Rauf A. Hadnagy Á.   10         30 30     60       30   224 8
Kinizsi SC       4       60                    
9. Rezét II. Gelányi Z. Schweibert E.   5       60 30 100             30   313 9
DÉMÁSZ-Rezét SE       4       60   24                
10. Tiszavirág Bodolai T. Jurászik Zs.   10       60 90   45           60   347 10
Tiszaújvárosi SC       56       10   10       6        
11. Gyalogkakukk Andrássy P., Piszke J. Fonth Z.   5 60     60 30   2   60   30   30   359 11
Kinizsi SC               60   22                
12. Szuszancs Márkus I. Magyar Cs.   5           30 6           30   371 -
TVO SE       62       60   90       64   24    
13. Moha és Páfrány Geisz F.                                 Dq. 12

2. Irányfésű
4. Időmérés
7. Szintmenet
8. Szerkesztés + időszámítás
9. Távolságmérés
13. Tereptárgy bejárás
14. Időmérés
15. Itiner
16. Cél idő

A36 kategória

Helye-
zés
Csapat/Egyesület Csapattagok Ellenőrző pontok, feladat- es idő-hibapontok Összes
hiba-
pont
Orszá-
gos
pont
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16
1. Fehérvár-Fehér Szepesi I., Posztl M. Kerti A.   5         30   2               43 -
Fehérvár TE       6                            
2. Ferihegy I. Szádeczky-K. G. Szádeczki-K. T. Takács S., Keszti Zs.   10           30         30       78 0
LRI       8                            
3. Fehérvár-Piros Végvári B., Börcsög L. Farkas Z.   5           30 31               106 -
Fehérvár TE       10       20           10        
4. Rezét III. Virág Gy. Móder J-né   5         30   3               107 2
DÉMÁSZ-Rezét SE       28       15   6       20        
5. elSantak Benczés G., Németh K. Őrz Zs.             30 30 6           30   118 3
POEÜ Hét-domb       10           12                
6. HAMM! Kardos G-né Kardos G.   5         60 30 12               125 -
Viktória DSK       10           8                
7. Kőbonzó Heidinger T. Heidinger Z.   5         60 30 11           30   165 4
Völgység TE               25   4                
8. Rohácsok Magyarné, Magyar Gy. Baradlai P., Szalon Zs.   5           30             30   213 5
Bauxitkutató TSE       34       30   62       22        
9. Szárnyalók Szárnya P. Szárnya I.   15           30 12   60           225 6
Kékes TE       16       60   10       22        
10. BKV A Csanádi J. Borsos G.   20         30 100 17           30   273 7
BKV Előre SC       8       60   8                
11. BKV B Vass L., Vass L-né Németh S., Bolobás Zs.   10         30 100             60   280 8
BKV Előre SC               60   20                
12. Miki Team Halasi M. Halasi M-né   5         30 30 12           90   293 9
Bauxitkutató TSE       8       60   16       26   16    

2. Irányfésű
4. Időmérés
7. Szintmenet
8. Szerkesztés + időszámítás
9. Távolságmérés
10. Időmérés
13. Tereptárgy bejárás
14. Időmérés
15. Itiner
16. Cél idő

A50 kategória

Helye-
zés
Csapat/Egyesület Csapattagok Ellenőrző pontok, feladat- és idő-hibapontok Összes
hiba-
pont
Orszá-
gos
pont
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13
1. Kinizsi Encián Kovalik A. Kovalik B.               90 5       10 122 0
  Kinizsi TE             5     12          
2. Pavlovics Dr. Pavlovics Gy. Jónás P.     30         60     60   25 175 2
  Zöldpont ÉK                              
3. Völgységi Vándor Chlebovics M. Dománszky Z.     30       30 30 17       20 189 3
  Völgység TE             60     2          
4. Őszikék Pásztor I-né Bialkó Gy-né     60       30 90         20 226 4
  Miskolci Vasutas SC                   26          
5. Mátra II. Vörös Tamás Bodor I.     30         30 3   60   25 244 5
  Mátra TBK             60     36          
6. Kinizsi G-P Horváth T. Cs. Fonth Z.             30 90     60   5 245 6
  Kinizsi SC             60                
7. Rezét IV. Varga E. Rigó J-né             30 30 25   60   5 250 7
  DÉMÁSZ-Rezét SE             30     66     4    
8. Mátra I. Dr. Pócsik J. Budai O.     30         60 7       20 257 8
  Mátra TBK             60     70     10    
9. Szőke Tisza Tislerics E., Farkas J. Borbély J.     30         60 17   60   100 275 9
  Tiszaújvárosi SC                   8          
10. Balatonites Baross G., K. Gellai M. Papp P.     30   30   30 90 2         330 10
  Bauxitkutató TSE       6     10     130     2    
11. Bakancsos Fazekas K., Varró A. Bodnár J-né     30     60 30 120 17       25 354 -
  Bakancsos             50     20     2    
12. Barackvirág Bartók J., Lugosi J. Bodor L-né     90   30   100 60     60   10 411 -
  Miskolci Vasutas SC       2     15     44          
13. MVM Bacsó N., Horváth T. Árgyelán J.     30     60   60 100       20 420 -
  MVM SC             60     86     4    

3. Itiner
4. Időmérés
5. Tereptárgy bejárás
7. Szerkesztés + időszámítás
8. Szintmenet
9. Távolságmérés
10. Időmérés
13. Irányfésű + Cél idő

B kategória

Helye-
zés
Csapat/Egyesület Csapattagok Ellenőrző pontok, feladat- es idő-hibapontok Összes
hiba-
pont
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
1. Fehérvári Meteor II. Tvaruskó Ákos                   2       30 32
  Meteor SE                              
2. Vértes Meteor SE Nagy L., Vitáris Zs., Szalák A. Albrecht J., Szittya R.                   6       40 46
  Meteor SE                              
3. NES Király Z., Kovács M. Halmai Á., Mile M.                   18         112
  Rep. Gépes Szolgálat       2 60   10       6     16  
4. Pite Szabó T. Kovács J.                 60 24       35 119
  PITE                              
5. Piros vonat Gondi R. Szűcs J.                   16       35 121
  Viktória DSK             8       62        
6. Fekete Macska Fekete A., Fekete K. Fekete I.         30       60           137
          14 15   2             16  
7. Hörcsög Bölsei A., Bölsei Attila Bölseiné Sz. I.                 60 8       30 140
  Kinizsi TE       12     8             22  
8. Gyalogkakukk Petrás J. Gonda J.         30         34       10 142
  Fehérvár TE         60                 8  
9. VVV Magyar L., Magyar Emőke Magyar Endre, Magyar Emese                   3       10 143
  Rep. Gépes Szolgálat       12 60   22       14     22  
10. GIGI Weisz M., Nemes E. Weisz Miklós         30         26   60   15 194
  ASE         25   2       14     22  
11. Fehérlófia I. Bernáth Zsolt         30                 10 236
  Fehérlófia SE       34 60   32     38       32  
12. Karamella Nagy Gábor   60             60 2   60   15 263
  Kinizsi SC       22     32       10     2  
13. Vadgesztenyék Ódor I., Benedek A-né Békés E.                 13         10 275
  LRI       82 60   18     48       44  
14. Fehérlófia III. Balogh Róbert               60 60 11       100 329
  Fehérlófia SE       16 60   10       6     6  
15. Fehérlófia II. Turschl Attila               60 60 10       100 356
  Fehérlófia SE       26 60   8       16     16  
16. Janus Szőnyi A., Tóth P. Kárpáti K., Pogány A.   100 100     100 200 100 100 100 200 100 100 100 1352
          42 10                    

4. Időmérés
5. Szerkesztés + időszámítás
7. Időmérés
10. Távolságmérés
11. Időmérés
14. Irányfésű + Cél idő

C kategória
Helye-
zés
Csapat/Egyesület Csapattagok Ellenőrző pontok, feladat- és idő-hibapontok Fela-
datok
Összes
hiba-
pont
 1  2  3  4  5  6  7  8 9
1. Szupercsapat Turánszki J., Turánszki J. Turánszki K.                   32 140
ASE       30     50   28    
2. Kisszabók Szabóné T. B., Szabó A. Szabó B. 60                 24 144
ASE       10     22   28    
3. ÁKÁDÁJ Bischof T. Deák T. 60                 90 164
II. sz. Ált. Isk. Bonyhád                 14    
4. Kórház Hóf J. Schmidt M. 60   60             108 262
Kórház SE       22     12        
5. Sailor Moon Jávor E. Vadicska B. 60 60 60             52 280
ASE       24     16   8    
6. Mókus Örs Gócza I., Gócza É., Lovászi E. Vajer A., Komlósi É. 60   60             25 349
ASE       60     74   70    
7. Elefántok Lőrinc V. Heidinger T. 60   60 200           46 390
Völgység TE                 24    
8. Sandstone Essó P., Kurunczi J-né Márkus E., Pappné D. M. 60     200           40 394
Bauxitkutató             48   46    
9. Erzsó Anyó Kardos L., Essó F., Kerekes E. Márkus K., Völgyiné 60     200           40 406
Bauxitkutató             62   44    
10. Szippantósok Lénárt S., Kiesz J. Duborszky Gy.   60 60 200 100         40 606
II. sz. Ált. Isk. Bonyhád             114   32    
11. Atomantik Juhász D., Fischer R. Breining P.     60 200 100 100 200 100 100 38 992
II. sz. Ált. Isk. Bonyhád                 94    

1. Jellegfa
2. Gödör
3. Határkaró
4. Időmérés
5. Úttörés
6. Útelágazás
7. Időmérés
8. Forrás
9. Útelágazás



Bakancsos Atom Kupa 2000 kiírása
Versenyek
A Magyar Természetbarát Szövetség honlapja